({{search.Data.length}} resultat)
{{settings.Localization.Data.SearchResult.EmptySearchResultSuggestion}}

Vi använder Cookies, stäng meddelandet för att godkänna. Visa mer information

{{settings.Localization.Data.Cookies.Title}}

{{settings.Localization.Data.TravelPlanner.MaxItemTitle}}

En del av
Gå till innehåll Tillbaka till början
  • Fotograf: 

Södra Bohuslän Turism

Södra Bohuslän Turism AB (SBTAB) har som uppgift att marknadsföra Stenungsund, Kungälv, Tjörn och Orust samt att utveckla och stärka områdets varumärke och besöksnäring. Organisationen ägs till hundra procent av näringslivet, genom andelar i den ekonomiska förening som utgör ägarskapet av organisationen. Medlemsföretag betalar också årlig serviceavgift samt ytterligare eventuell marknadsaktivitet. Kommunerna betalar årlig avgift beroende på antal invånare.

Affärsidé

Södra Bohuslän Turism AB är besöksnäringens plattform för samverkan mellan kommuner, företag och partners. Vi skapar en hållbar exportmogen region och kommunicerar en attraktiv bild av Bohuslän vilket genererar besökare och skapar affärsmöjligheter året om.

 

Vision

Bohuslän skall vara det mest attraktiva området att uppleva i Europa. Södra Bohuslän Turism skall bidra till att skapa bästa möjliga destination genom att driva utvecklingen i vår bransch.

 

 

Fotograf: 

Kontakta oss

Du är hjärtligt välkommen att kontakta oss om du har frågor, funderingar, vill bli medlem etc.

Södra Bohuslän Turism AB
Fregatten 2
444 30 Stenungsund
Tel: 0303-815 50
E-post: info@sodrabohuslan.com
Hemsida: www.sodrabohuslan.com

Stenungsunds Turistinformation nås på tel 0303-833 27

 

 

Personal - Södra Bohuslän Turism

 

Fotograf: 

Ann H Haraldsson, VD/Turistchef
Tel direkt: 0303-40 46 14
E-post: ann.haraldsson@sodrabohuslan.com

 

Fotograf: 

Linnea Johansson, Marknad och sociala medier
Tel direkt: 0303-40 46 12
E-post: linnea.johansson@sodrabohuslan.com

 

Fotograf: 

Anders Jonsson, Webb/IT, grafisk formgivning
Tel direkt: 0303-40 46 13
E-post: anders.jonsson@sodrabohuslan.com

 

 

Fotograf: 

Susann Hallvar, Projektledare Grönt Orust
Tel direkt: 0303-40 46 17
E-post: susann.hallvar@sodrabohuslan.com

 

 

Fotograf: 

Maria Gunvaldsson, Marknad och produktutveckling
Tel. direkt: 0303-40 46 16
E-post: maria.gunvaldsson@sodrabohuslan.com

 

 

Fotograf: 

Camilla Spennare, Turistinformationssamordnare & Projektledare Matvägen Bohuslän 
Tel. direkt: 0303-40 46 18
E-post: camilla.spennare@sodrabohuslan.com

 

 

Fotograf: 

Christina Aronsson, Medlemsansvarig och försäljning
Tel direkt: 0303-40 46 11
E-post: christina.aronsson@sodrabohuslan.com

 

Fotograf: 

Frida Overvik, Turistinformationsansvarig Orust
Tel. turistinformationen: 0304-79 93 40
E-post: turistinfo@orust.se

 

Annika Andersson, Projektkoordinator Matvägen Bohuslän.
Turistinformationsansvarig Marstrand och Kungälv
Tel direkt: 0303-40 46 15
E-post: annika.andersson@sodrabohuslan.com 

Destination

Visar {{proxy.activeBusinesses.activeInd + 1}} av {{proxy.activeBusinesses.length}}