Gå till innehåll
({{search.Data.length}} resultat)
{{settings.Localization.Data.SearchResult.EmptySearchResultSuggestion}}

Vi använder Cookies, stäng meddelandet för att godkänna. Visa mer information

{{settingsInstance.Localization.Data.Cookies.Title}}

En del av
  • Fotograf: Tuana

Kontakta oss

Besöksadress från 3 dec 2018:
Skövde Turistcenter
Stationsgatan 3B/Regionens Hus
541 30 Skövde

Huvudkontor Next Skövde
Långgatan 20 från 10 dec 2018 bor vi ihop se adress ovan
541 30 Skövde

Särbo blir sambo - Vi flyttar ihop!
Från den 3 december hittar ni turistbyrån i Regionens Hus på Stationsgatan 3B, efterföljande veckor flyttar även personalen på Långgatan till samma lokaler.
Välkommen att besöka oss i våra nya lokaler!

Postadress:
Next Skövde Destinationsutveckling AB
Box 323
541 27 Skövde

Kontakt:
Skövde Turistcenter
0500-44 66 88
info@nextskovde.se

 

PERSONAL

Mats Olsson
VD
0500-44 66 80
mats.olsson@nextskovde.se

 

Affärsstöd

Maria Holmén
Ekonomiansvarig/Affärsstöd
0500-44 66 82
maria.holmen@nextskovde.se

 

Marknad

Charlotte Backman
Marknadschef
0500-44 66 50
charlotte.backman@nextskovde.se

Jessica Bergstrand
Turistbyråansvarig
0500-44 66 81
jessica.bergstrand@nextskovde.se

Ann Walldén
Marknadskommunikatör 
0500-44 66 87
ann.wallden@nextskovde.se

Maja Söderberg
Marknadskommunikatör
0500-44 66 88
maja.soderberg@nextskovde.se

Micaela Persson 
Marknadskommunikatör
0500-44 66 56
micaela.persson@nextskovde.se

Minna Rångeby
Marknadskommunikatör med digital inriktning
0500-44 66 86
minna.rangeby@nextskovde.se

Tove Ekblad
Marknadskommunikatör
0500-44 66 88
tove.ekblad@nextskovde.se

 

Evenemang & Möten

Katarina Blad (fd Ström)
Mötesansvarig
070-949 50 52
katarina.blad@nextskovde.se

Micael Worbin
Evenemangsansvarig
0500-44 66 84
micael.worbin@nextskovde.se

 

Destinationsutveckling

Jessica Bergstrand
Destinationsutvecklare, Besöksnäring
0500-44 66 81
jessica.bergstrand@nextskovde.se

Lotta Stigsdotter
Destinationsutvecklare, Billingen
0500-44 66 53
lotta.stigsdotter@nextskovde.se

Per Fredén
Destinationsutvecklare
0500-44 66 54
per.freden@nextskovde.se

Tau Petersson
Destinationsutvecklare, Spelstaden Skövde
070-226 69 72
tau.petersson@nextskovde.se