({{search.Data.length}} resultat)
{{settings.Localization.Data.SearchResult.EmptySearchResultSuggestion}}

Vi använder Cookies, stäng meddelandet för att godkänna. Visa mer information

{{settings.Localization.Data.Cookies.Title}}

{{settings.Localization.Data.TravelPlanner.MaxItemTitle}}

En del av
Gå till innehåll Tillbaka till början
  • Fotograf: 

TURISTRÅDET VÄSTSVERIGE

Vill du komma i kontakt med oss går det bra att ringa eller maila.

Besöksadress: Vasagatan 45

Box 53199
400 15 Göteborg


Tel: +46 (0)31-81 83 00
Fax: +46 (0)31-81 83 01

E-post: info@vastsverige.com

 

LEDNING

Fotograf: 

Fredrik Lindén
VD

+46 (0)31-81 83 08
fredrik.linden@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Marie Linde 
Vice VD

+46 (0)31-81 83 07
marie.linde@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Ann-Charlotte Carlsson 
Chef Marknad & Kommunikation

+46 (0)31-81 83 59
ann-charlotte.carlsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Anders Nykvist 
Chef Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 46
anders.nykvist@vastsverige.com

 

 

_______________________________________________________________________________   
ADMINISTRATION

 

Fotograf: 

Marie Linde 
Chef Administration

+46 (0)31-81 83 07
marie.linde@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Niklas Ranefjärd 
Ekonomiansvarig

+46 (0)31 – 81 83 71
niklas.ranefjard@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Anna Frisell 
Administration

+46 (0)31 – 81 83 14
anna.frisell@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Maria Englund
Administration

+46 (0)31-81 83 72
maria.englund@vastsverige.com

 

 

______________________________________________________________________________

FÖRETAGSUTVECKLING

 Är du ett besöksnäringsföretag i Västsverige och vill utveckla din verksamhet? Kontakta i så fall Anders Nykvist, chef Företagsutveckling enligt uppgifterna nedan. 

 

Fotograf: 

Anders Nykvist 
Chef Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 46
anders.nykvist@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Eva Hertz 
Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 02
eva.hertz@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Karin Gesouli
Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 47
karin.gesouli@vastsverige.com 

 

 

Fotograf: 

Henrik Linneros
Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 43
henrik.linneros@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Caroline Brügge
Företagsutveckling

+46 (0)31- 81 83 41
caroline.brugge@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

 

Ann-Sofie Strömbäck
Företagsutveckling

+46 (0)31-81 83 40
ann-sofie.stromback@vastsverige.com 

 

 

Fotograf: 

Sofie Olsson
Företagsutveckling

+46 (0)31- 81 83 49
sofie.olsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Manda Schillerås (sjukskriven)
Företagsutveckling

+46 (0)31–81 83 44
manda.schilleras@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Linda Sturk
Företagsutveckling

+46 (0) 31-81 83 56
linda.sturk@vastsverige.com

 

 

______________________________________________________________________________

 

STRATEGISK UTVECKLING

Fotograf: 

Marie Linde 
Chef Strategisk utveckling

+46 (0)31-81 83 07
marie.linde@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Jill Axelsson Pabst 
Matturism

+46 (0)31-81 83 89
jill.axelsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Johan Engström 
Naturturism

+46 (0)31-81 83 19
johan.engstrom@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Gunilla Davidsson
Kulturturism

+46 (0)31-81 83 58
gunilla.davidsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Robert Cullen
Swedish Welcome

+46 (0)70-870 93 20
robert.cullen@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Anna Martinez
Delningsekonomi

+46 (0)31-81 83 04
anna.martinez@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 


Victor Johansson
Analys

+46 (0) 31-81 83 15
victor.johansson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Kristina Lindström
Forskare

+46 (0) 31-81 83 56
kristina.lindstrom@vastsverige.com

 

 

_______________________________________________________________________________

 

MARKNAD & KOMMUNIKATION

Fotograf: 

Ann-Charlotte Carlsson 
Chef Marknad & Kommunikation

+46 (0)31-81 83 59
ann-charlotte.carlsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Jennie Renström
Kampanjer Sverige

+46 (0)31-81 83 82
jennie.renstrom@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Maria Johansson 
Kampanjer internationellt

+ 46 (0)31-81 83 13
maria.johansson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Sanna Björlin
Press och PR internationellt

+46 (0)31- 81 83 54
sanna.bjorlin@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Therese Karlsson
Travel trade

+46 (0)31 81 83 03
therese.karlsson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Johan Wetterberg
Extern kommunikation

+46 (0)31-81 83 90
johan.wetterberg@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Johan Hermansson 
Webbutveckling 

+46 (0)31-81 83 52
johan.hermansson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Gudrun Rosén 
Webbredaktion/sociala medier

+46 (0)31-81 83 16
gudrun.rosen@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Jennie Lund
Webbredaktion/sociala medier

+46 (0)31-81 83 10
jennie.lund@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Mikael Almse
Webbredaktion

+46 (0)31-81 83 78
mikael.almse@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Johannes Irri
Webbredaktion/SEO och Adwords

+46 (0)31 81 83 09
johannes.irri@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Åsa Johannesson
Marknad & Kommunikation

+46 (0)31-81 83 51
asa.johannesson@vastsverige.com

 

 

Fotograf: 

Emelie Persson 
Press och PR internationellt (tjänstledig)

+46 (0)31-81 83 06
emelie.persson@vastsverige.com

 

 

_______________________________________________________________________________

 

Destination

Visar {{proxy.activeBusinesses.activeInd + 1}} av {{proxy.activeBusinesses.length}}