En del av
16
aug.

Musicals we love
Bengtsfors

Körkonsert med Song of Joy samt gästartisterna Evelyn Jons och Linus Wallberg

Lördagen den 16 augusti kl. 17:00 i Folkets Park, Bengtsfors

Vår körkonsert Musicals we love fick ett fantastiskt mottagande av vår publik med två fullsatta kvällar på Kulturbruket, Mellerud i våras. Våra solister, Evelyn Jons och Linus Wallberg, gjorde dessa konserter till något utöver det vanliga. Det är en ynnest för oss att få följa upp förra årets succé och återigen göra en konsert i Folkets Park i Bengtsfors. Denna gång tillsammans med dessa proffsiga och välsjungande scenpersonligheter. 

Till alla er som älskar musikal - ta med nära och kära så ses vi igen för att uppleva riktigt bra musik från de stora musikalerna i vår tid.

Välkomna hälsar kören Song of Joy med körledare Birgitta Stenbratt och kapellmästare Stefan Halvordsson

Caféet öppnar kl 16:00

Entré 250 kr, barn 100 kr (kan swishas på plats)

{{cal.Localization.FullMonthNames[cal.currentMonth]}} {{cal.currentYear}}
  • {{day}}
  • {{day}}
  • {{day}} {{time.Start + (time.End ? ' - ' + time.End : '')}}
  • {{day}}
{{cal.Localization.ShortDayNames[event.Date.weekday]}} {{event.Date.day}} {{cal.Localization.ShortMonthNames[cal.currentMonth]}} {{time.Start}} {{time.End ? ' - ' + time.End : ''}}
Kontaktinformation

SIKIA

Valhallavägen 3, 666 30 Bengtsfors, Sverige

Bengtsfors


Telefon: +46 73 445 08 52


E-post: Skicka E-post

Hemsida: songofjoy.se/