({{search.Data.length}} resultat)
{{settings.Localization.Data.SearchResult.EmptySearchResultSuggestion}}

Vi använder Cookies, stäng meddelandet för att godkänna. Visa mer information

{{settingsInstance.Localization.Data.Cookies.Title}}

En del av
  • Fotograf: Tuana

Kontakta oss

 

Kontakt:
Skövde Turistcenter/Next Skövde
0500-44 66 88
info@nextskovde.se
Stationsgatan 3B/Regionens Hus
541 30  Skövde

Postadress:
Next Skövde Destinationsutveckling AB
Box 323
541 27 Skövde

Vår personal

Mats Olsson
VD
Telefon:0500-44 66 80
mats.olsson@nextskovde.se

 

Affärsstöd

Maria Holmén
Ekonomiansvarig/Affärsstöd
Telefon: 0500-44 66 82
maria.holmen@nextskovde.se

 

Marknad

Charlotte Backman
Marknadschef
Telefon: 0500-44 66 50
charlotte.backman@nextskovde.se

Ann Walldén
Marknadskommunikatör 
Telefon: 0500-44 66 87
ann.wallden@nextskovde.se

Maja Söderberg
Marknadskommunikatör (tf. ansvarig Turistcenter)
Telefon: 0500-44 66 88
maja.soderberg@nextskovde.se

Magdalena Engel
Marknadskommunikatör
Telefon: 0500-44 66 89
magdalena.engel@nextskovde.se

Micaela Persson 
Marknadskommunikatör
Telefon: 0500-44 66 56
micaela.persson@nextskovde.se

Minna Rångeby
Marknadskoordinator
Telefon: 0500-44 66 86
minna.rangeby@nextskovde.se

Tove Ekblad
Marknadskommunikatör, Ansvarig Turistcenter (föräldraledig)
Telefon: 0500-44 66 88
tove.ekblad@nextskovde.se

 

Evenemang & Möten

Katarina Blad (fd Ström)
Mötesansvarig
070-949 50 52
katarina.blad@nextskovde.se

Micael Worbin
Evenemangsansvarig
0500-44 66 84
micael.worbin@nextskovde.se

 

Destinationsutveckling

Jessica Bergstrand
Destinationsutvecklare, Besöksnäring
0500-44 66 81
jessica.bergstrand@nextskovde.se

Lotta Stigsdotter
Destinationsutvecklare, Billingen
0500-44 66 53
lotta.stigsdotter@nextskovde.se

Per Fredén
Destinationsutvecklare
0500-44 66 54
per.freden@nextskovde.se

Tau Petersson
Destinationsutvecklare, Spelbranschen Skövde
070-226 69 72
tau.petersson@nextskovde.se